zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Schisandra Ekstrakt 45kap Zobacz większe

MEDICA HERBS Schisandra Extract 45kap

Nowy produkt

23,13 zł

Forma: Kapsułki

 

Zawartość: 45 kapsułek

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

Produkt dostępny

Schisandra (Cytryniec chiński) wspomaga ogólny stan zdrowia i dobre samopoczucie, szczególnie podczas przepracowania, nadmiaru stresu i niedostatecznego wypoczynku. Dzięki wysokiej zawartości schisandryn na poziomie 10%, preparat jest stosowany jako adaptogen - substancja, która wspiera znoszenie stresu i niepokoju, wspomagając tym samym odporność na czynniki stresogenne. Schisandra przyczynia się do utrzymania prawidłowych funkcji wątroby, nerek, jelit oraz właściwego poziomu libido.

 

Botanika: Schisandra (Cytryniec chiński) to roślina pnąca pochodząca z Azji Wschodniej. Rodzi jaskrawoczerwone, jagodowate owoce zebrane w krótkie grona i dojrzewające we wrześniu. Owoce zawierają w sobie aż 5 smaków, co ma bardzo duże znaczenie w medycynie chińskiej.

 

Składniki aktywne: schisandryna, witamina E, żelazo, miedź, mangan, nikiel, molibden, tytan, cynk, magnez, potas i fosfor.

 

Medycyna tradycyjna: Schisandra jest rośliną dobrze znaną w tradycji medycznej Chin, Japonii, Korei i wschodniej części Rosji. Owoce Schisandry należą do grupy 50 podstawowych i niezbędnych ziół w medycynie chińskiej i przepisywane są na uspokojenie i głęboką relaksacje oraz na bezsenność. Mają też regulować pracę enrek, płuc i serca oraz usuwać nadmierne pocenie.

We wschodnich rejonach Rosji myśliwi z plemienia Nanai spożywali jagody Schisandry, gdyż wyostrzały im wzrok i podnosiły wydolność fizyczną oraz umiejętność koncentracji.

 

Działanie: Schisandra zawiera schisandrynę, która jak potwierdzono, posiada właściwości oksydacyjne i wzmacnia układ krwionośny.

Owoce Schisandry podnoszą właściwości adaptogenne organizmu, czyli umiejętność przystosowania się do zmiennych warunków środowiska.

W latach 60-tych rosyjscy naukowcy rozpoczęli badania nad medycznymi zastosowaniami Schisandry. Zaawansowane testy wykazały, że niezwykle wzmacnia organizm, wprowadza doń równowagę i skutecznie uodparnia na stres.

Schisandra nie tylko uspokaja i balansuje ciało i umysł, pomaga wzmocnić układ nerwowy oraz wzrok, ale też poprawia koncentrację, koordynację i wytrzymałość, pomaga obniżyć poziom cukru we krwi, chroni serce i układ krwionośny, oczyszcza naczynia krwionośne, łagodzi palpitacje i duszności, a także pomaga oczyścić wątrobę i uregulować pracę woreczka żółciowego.

 

Zastosowanie:

- osłabienie organizmu

- stres

- zanieczyszczenie organizmu

- wysoki poziom cukru we krwi

- słaba wytrzymałość

- osłabiony układ nerwowy

- słaby wzrok

- problemy z konccentracją

- stany lękowe i bezsenność

- niedomagania układu krwionośnego

- palpitacje, duszności

- nadmierne poirytowanie lub pobudzenie organizmu

 

Jakość produktów MEDICA HERBS:

 

Produkty firmy MEDICA HERBS to gwarancja jakości. MEDICA HERBS wprowadzając standard wykonywania badań na każdej partii produktu, pod kątem zawartości substancji aktywnych, dołączyła do grona nielicznych polskich firm kontrolujących jakość funkcjonalną sprzedawanego produktu:

 

- Każde zioło jest poddawane wewnętrznej kontroli jakości na którą składa się weryfikacja: organoleptyczna, poziomu składników aktywnych, mikrobiologiczna oraz metali ciężkich.

 

- Produkty MEDICA HERBS nie zawierają wypełniaczy oraz nośników. Wypełniacze i nośniki, takie jak stearynian magnezu, stearynian wapnia, kwas stearynowy są uwodornionymi olejami. Oleje te niekorzystnie wpływają na zdrowie oraz ograniczają wchłanianie składników aktywnych z kapsułki. W MEDICA HERBS dodatkowe składniki wykorzystano tylko w przypadku ekstraktów wykazujących właściwości higroskopijne, tak aby zabezpieczyć produkt przed zbrylaniem (w chwili obecnej dotyczy to 2 produktów: Eleuthero i Smilaxu – szczegółowe informacje znajdują się na etykiecie produktu).

 

- Wszystkie produkty MEDICA HERBS spełniają kryteria zawarte w rozporządzeniu Farmakopea Europejska 6.0 oraz spełniają standardy GMP (Good Manufacturing Practices), GHP (Good Hygienic Practice) i HACCP (Hazard Analysis Critical Control Points) zgodne z normami UE.
 

Sposób użycia:

1 kapsułka raz dziennie.

 

Składniki aktywne 1 kapsułka
Wyciąg z owoców Schisandra chinensis 525 mg
- w tym schisandryn 10 %

 

SKŁADNIKI: Wyciąg pozyskany z owoców Schisandra chinensis standaryzowany do 10% schisandryn (Drug Extract Ratio - 12:1), żelatyna (składnik kapsułki). Produkt bez substancji dodatkowych (czysty wyciąg).

 

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii: