zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Obniżona cena MEDICA HERBS Houttuynia Extract 60kap Zobacz większe

MEDICA HERBS Houttuynia Extract 60kap

Nowy produkt

16,64 zł

11,64 zł

Forma: Kapsułki

 

Zawartość: 60 kapsułek

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

Tego produktu nie ma już w magazynie

WYPRZEDAŻ: NAJLEPIEJ SPOŻYĆ PRZED 04/12/2019

(DATA MINIMALNEJ TRWAŁOŚCI)

 

HOUTTUYNIA zawiera ekstrakt uzyskany z rośliny Houttuynia cordata (Pstrolistka sercowata). Houttuynia jest uprawiana jako roślina ozdobna, okrywowa i zioło lecznicze. Pędy i liście rośiny są spożywane na surowo lub gotowane. W Nepalu sok z korzeni stosuje się do leczenia niestrawności i w celu leczenia ran i chorób skóry. Części nadziemne są wykorzystywane leczniczo zarówno w Chinach i Japonii. W Tradycyjnej Chińskiej Medycynie roślina jest stosowana w leczeniu zakażeń dróg oddechowych, zapalenia dróg moczowych i ran.
Houttuynia jest stosowana w medycynie ludowej jego środek przeciwwirusowy, przeciwbakteryjny i ziele posiadające właściwości przeciwbiałaczkowe. Ostatnio zasugerowano, że może także zmniejszać otyłość.

 

Houttuynia cordata ma działanie:
- oczyszczające
- przeciwwirusowe
- przeciwbakteryjne
- przeciwgrzybicze
- łagodnie przeczyszczające
- moczopędne
- przeciwzapalne
- przeciwnowotworowe
- antyuczuleniowe i przeciwalergiczne.


Roślina zawiera mircen, limonen, alfa-pinen, kamfen, sterole, polifenole, flawonoidy, querticin i przeciwnowotworowe alkaloidy. Jest również bogata w potas, magnez i sód. Houttuynia zmniejsza uwalnianie histaminy i jest skuteczny ziołowym preparatem wykorzystanym w zwalczaniu alergii i astmy, stymuluje system odpornościowy poprzez stymulację produkcji limfocytów. Jest stosowana w zwalczaniu zapalenia krtani, zapalenia zatok, ucha i przewlekłych infekcji,  gorączki, niestrawności, dyzenterii, wspomagająco przy boreliozie i bartonelozie, w zwalczaniu skurczów żołądka, zaparć, wrzodów żołądka, zatrucia alkoholowego, odry i bolesnego oddawania moczu.

 

 

Jakość produktów MEDICA HERBS:

 

Produkty firmy MEDICA HERBS to gwarancja jakości. MEDICA HERBS wprowadzając standard wykonywania badań na każdej partii produktu, pod kątem zawartości substancji aktywnych, dołączyła do grona nielicznych polskich firm kontrolujących jakość funkcjonalną sprzedawanego produktu:

 

- Każde zioło jest poddawane wewnętrznej kontroli jakości na którą składa się weryfikacja: organoleptyczna, poziomu składników aktywnych, mikrobiologiczna oraz metali ciężkich.

 

- Produkty MEDICA HERBS nie zawierają wypełniaczy oraz nośników. Wypełniacze i nośniki, takie jak stearynian magnezu, stearynian wapnia, kwas stearynowy są uwodornionymi olejami. Oleje te niekorzystnie wpływają na zdrowie oraz ograniczają wchłanianie składników aktywnych z kapsułki. W MEDICA HERBS dodatkowe składniki wykorzystano tylko w przypadku ekstraktów wykazujących właściwości higroskopijne, tak aby zabezpieczyć produkt przed zbrylaniem (w chwili obecnej dotyczy to 2 produktów: Eleuthero i Smilaxu – szczegółowe informacje znajdują się na etykiecie produktu).

 

- Wszystkie produkty MEDICA HERBS spełniają kryteria zawarte w rozporządzeniu Farmakopea Europejska 6.0 oraz spełniają standardy GMP (Good Manufacturing Practices), GHP (Good Hygienic Practice) i HACCP (Hazard Analysis Critical Control Points) zgodne z normami UE.

 

Sposób użycia:

Jedna kapsułka dziennie.

                                                                            

Składniki aktywne 1 kapsułka
Ekstrakt z ziela Houttuynia cordata 300 mg

 

SKŁADNIKI: Ekstrakt z ziela Houttuynia cordata (koncentrat 10:1), żelatyna (kapsułka)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii: