zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Mumio żywe Shilajit 12g

Nowy produkt

175,00 zł

Forma: Płynna

 

Zawartość: 12 gram

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

Tego produktu nie ma już w magazynie

Mumio (Shilajit) to naturalna substancja występująca głównie w Himalajach, tworzona przez wieki przez stopniowy rozkład niektórych roślin, przez działanie mikroorganizmów. Występuje szczególnie w Himalajach między Indiami a Nepalem, chociaż znaleziono go także w Rosji, Tybecie, Afganistanie, i na północy Chile. Na północy Indii znany jest jako salajit, shilajatu, mimie lub mummiyo i to tam był używany przez wieki w Ajurwedzie, jako związek przeciwstarzeniowy.

Shilajit jest ważnym składnikiem medycyny ajurwedyjskiej ze względu na swoje cechy Rasayany. Przypisuje się mu korzyści zdrowotne, takie jak wzrost długowieczności, odmładzanie i zatrzymanie starzenia się. Tradycyjnie jest spożywany przez ludzi z Nepalu i północnych Indii, a dzieci zwykle jedzą go z mlekiem podczas śniadania. Mieszkajacy w Himalajach Szerpowie traktują go jako głowną część swojej diety (stanowią populację o bardzo wysokim poziomie zdrowej długowieczności).

Badania wykazały, że Shilajit składa się głównie ze związku nutraceutycznego oraz niektórych oligoelementów, w tym selenu o właściwościach przeciwstarzeniowych. Substancje humusowe są wynikiem degradacji materii organicznej, głównie substancji roślinnych, która jest wynikiem działania wielu mikroorganizmów. Składniki są podzielone na huminy, kwasy huminowe i kwasy fulwowe w zależności od ich rozpuszczalności w wodzie przy różnych poziomach pH. Ostatnie badania dotyczące składu Andyjskiego Shilajita w Chile wykazały, że wskaźnik ORAC wynosi od 50 do 500 jednostek Trolox/g materiału - znacznie więcej niż w owocach Noni (Quinteros i in., Dane niepublikowane). W tym kontekście wydaje się, że Shilajit to silny fitokompleks przeciwutleniający.
Innymi cząsteczkami obecnymi w preparatach shilajit są kwas elagowy, niektóre kwasy tłuszczowe, żywice, lateks, gumy, albuminy, triterpeny, sterole, aromatyczne kwasy karboksylowe, 3,4-benzokumarina, aminokwasy, polifenole i lipidy fenolowe. Z pewnością jego skład różni się w zależności od regionu.

Badania przedkliniczne dotyczące Mumio wskazują na jego ogromne potencjalne zastosowania w niektórych chorobach, a także właściwości przeciwwrzodowe, przeciwutleniające, poznawcze i pamięciowe, przeciwcukrzycowe, przeciwlękowe, przeciwalergiczne i przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwgrzybicze. Niestety nie ma systematycznej dokumentacji i dobrze ugruntowanych badań klinicznych na temat jego działania przeciwutleniającego i immunomodulującego u ludzi.

Badanie przeprowadzone roku 2016 (randomizowane, z podwójną ślepą próbą i grupą kontrolną otrzymującą placebo) wykazano, że przyjmowanie 250 mg mumio dwa razy dziennie przez 90 dni u ochotników podniosło znacząco (P<0.05) poziom testosteronu, porównując do wyników u grupy otrzymującej placebo. Nie zmieniły się poziomy LH i FSH. W kolejnym badaniu z 2016 roku autorzy wysnuli hipotezę, jakoby suplementowanie mumio u osób z otyłością typu I miało wspomagać adaptację układu mięśniowego.
Ostatnie badania wskazują, że Mumio może mieć zastosowanie w zakresie kontroli zaburzeń poznawczych związanych ze starzeniem się oraz stymulacji poznawczej. Kwas fulwowy - główna substancja czynna, blokuje agregację białek tau, otwierając drogę ku badaniu jego wpływu w terapii Alzheimera. Hipoteza ta wymaga jednak dalszych badań.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3296184/
Pandit S, Biswas S, Jana U, De RK, Mukhopadhyay SC, Biswas TK. „Andrologia”. 48 (5), s. 570-5, 2016.
Das A, Datta S, Rhea 1, Sinha M, Veeraragavan 2, Gordillo G, Roy S. „Journal of Medicinal Food”. 19 (7), 2016.

 

Słoiczek naturalnego mumio na miesięczną kurację

 
Sposoby użycia:
1. Mumio jako napój: 1 miarkę Mumio wymieszaj z 10 ml chłodnego nośnika: wodą przegotowaną,herbatą, mlekiem, sokiem owocowym lub warzywnym.
2. Mumio jako balsam, maść: Do 20 g maści na konkretne schorzenie (żylaki, egzemy, stawy, tradzik, łuszczycę, przeciwbólowe) dodaj 3 g mumio.
3. Mumio z miodem: Wzmacnia odporność. Do 300 ml miodu dodać 1,5 g mumio, porządnie wymieszać.
4. Mumio z kosmetykami: wzbogać mumio kremy, emulsje, mydła w płynie, szampony, toniki, maseczki do twarzy, pasty do zębów.

W zestawie menzurka i szpatułka.

SKŁADNIKI: 100% mumio

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii: