zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Vitamin K-2 MK-7 Zobacz większe

PREMIER VITS Vitamin K-2 MK-7 100mcg 60kap

Nowy produkt

31,94 zł

Forma: Kapsułki

 

Zawartość: 60 kapsułek

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

Tego produktu nie ma już w magazynie

Istnieją trzy formy witaminy K dostępne obecnie w suplementach diety:
- syntetyczna witamina K1,
- syntetyczna MK-4
- i naturalna witamina K2 występująca jako menachinon-7 (MK-7).


Ostatnie badania wskazują, że witamina K2 w formie MK-7 okazuje się o wiele bardziej skuteczna w porównaniu zarówno z witaminą K1 i MK-4.zieje się tak głównie ze względu na znacznie większą biodostępność (czas wchłaniania) i aktywność biologiczną (okres półtrwania).
Maksymalne stężenie w surowicy to 2 godziny dla MK-4 i 4 godziny dla MK-7. Jednak MK-4 szybko znika z krążenia (po ok. 8 godzinach), podczas gdy MK-7 pozostaje w organizmie przez ok. 72 godziny. Suplementacja MK-7 musi być podjęta tylko raz dziennie, a MK-4 od 2-3 razy dziennie.

 

Największa ilość MK-7, czyli najlepiej przyswajalnej, bioaktywnej formy witaminy K2 znajduje się w tradycyjnej japońskiej potrawie śniadaniowej - natto. Natto powstaje ze sfermentowanych ziaren soi i jest najbogatszym znanym źródłem naturalnej witaminy K2. Od czasów starożytnych potrawa ta była stosowana dla poprawy zdrowia kości i serca. Liczne badania dowiodły, że spożywanie natto przyczynia się do znaczącego wzrostu witaminy K2 w organizmie i zdrowia kości. Współcześnie natto produkowane jest w zakładach handlowych w sterylnych warunkach i z użyciem czystych kultur bakteryjnych.

 

Skuteczność MenaQ7 została poparta obszerną dokumentacją badań klinicznych przeprowadzonych na dzieciach i dorosłych, która pokazuje, że:

- MenaQ7 zapewnia stuprocentową wchłanialność i biodostępność, jest doskonale dopasowana do struktury enzymu karboksylazy,
- umożliwia aktywację białek zależnych od witaminy K, ważnych w utrzymaniu zdrowego układu krążenia i mocnych kości,
- hamuje odkładanie wapnia w tętnicach,
- zawiera 96% MK-7, co zapewnia dużą skuteczność i bezpieczeństwo.
- powszechnie stosowana w krajach Zachodu dieta nie dostarcza wystarczającej ilości witaminy K2 i tym samym zależnych od niej białek, które przyczyniają się do zdrowia kości i układu krążenia, jednak  codzienne korzystanie z produktów MenaQ7 zapewnia optymalne zaopatrzenie w tę witaminę.

 

W roku 2012 wprowadzona została udoskonalona forma MenaQ7 - MenaQ7® Crystals - która stanowi ważny przełom technologiczny w nowej generacji produktów zawierających witaminę K2. Nowa, opatentowana forma zawiera czystą, naturalną MK-7 wolną od soi i innych znanych alergenów. W nowej generacji produktów MenaQ7 zastosowany został nowoczesny proces produkcji polegający na wieloetapowym procesie oczyszczania, kondensacji i krystalizacji witaminy K2 pochodzenia naturalnego. Innowacyjny proces prowadzi do produktu końcowego, którym jest 96%-owa, czysta, naturalna witamina MK-7. Ponadto kryształy wytwarza się z użyciem bakterii Bacillus licheniformis, dlatego MenaQ7® jest wolna od soi i alergenów.

 

Forma MenaQ7® Crystals:
- nie zawiera soi i alergenów,
- posiada 30-miesięczny okres przydatności do spożycia,
- spełnia wymogi regulacyjne na ważnych rynkach, takich jak USA, UE, Australia i Azja, jako czysty i bezpieczny produkt zawierający witaminę K2,
-  zawiera 95% MK7, praktycznie bez innych składników procesu fermentacji, które mogą przeszkadzać w absorpcji i biodostępności MK7,
- w naturze wystepuje tylko jeden rodzaj MK7 -  forma trans, która jest jedyną bezpieczną, skuteczną i najkorzystniejszą dla ludzi formą tej witaminy (nie ma izomerów cis). Czystą formę trans MK7 zapewniają tylko kryształy.

 

Zalety produktu:
- przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi
- pomaga w utrzymaniu zdrowych kości
- zawiera MenaQ7® - czystą formę o wysokiej biodostępności
- produkt odpowiedni dla wegetarian, wegan

 

Sposób użycia:

Jedna kapsułka dziennie.

 

Składniki aktywne 1 kapsułka
Witamina K2 (MK-7) 100 μg (*133%)

 

SKŁADNIKI: substancje wypełniające: maltodekstryna, celuloza mikrokrystaliczna; otoczka kapsułki:hydroksypropylometyloceluloza; barwnik: czerwony tlenek żelaza, dwutlenek tytanu; witamina K2 (MenaQ7® Natural Crystals); substancje przeciwzbrylające: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek kzremu.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii: