zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Vitex Ekstrakt Niepokalanek 60tab Zobacz większe

PLANETARY HERBALS Vitex Extract 60tab

Nowy produkt

33,24 zł

Forma: Tabletki

 

Zawartość: 60 tabletek

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

Tego produktu nie ma już w magazynie

Tradycyjne zioło śródziemnomorskich kobiet

 

Vitex agnus castus - czyli niepokalanek pospolity to wiecznie zielony krzew pochodzący z regionów basenu Morza Śródziemnego i Azji Środkowej. Jego okrągłe, czarne jagody były od czasów starożytnych używane przez kobiety jako środek zapewniający równowagę układu rozrodczego, wspierający kobiecą płodność, pomocny w łagodzeniu przebiegu zespołu napięcia przedmiesiączkowego, oraz regulacji częstotliwości miesiączek.

 

Grecki lekarz Dioscorides zauważył dobroczynne działanie jagód niepokalanka już 2000 lat temu. Zaobserwował, że jego nazwa łacińska agnus castus, co oznacza: "niewinne jagnię", odpowiada rzekomym właściwościom nasion, które zastosowane jako napój zmniejszają popęd seksualny -przypuszczeń tych nie potwierdziły współczesne badania).

 

Vitex agnus castus i współczesne badania

 

Od czasu kiedy kilka lat temu został wprowadzony na rynek w Stanach Zjednoczonych jako suplement diety, stał się niezbędnym źródłem informacji dla praktyków ziołowych. Współczesne badania wykazują, że Vitex wpływa na regulację funkcjonowania podwzgórza i przysadki mózgowej, oddziałując w ten sposób na równowagę hormonalną i cykl menstruacyjny.

 

Badania naukowe (nie znajdując wpływu na pożądanie seksualne), potwierdzają rolę Vitex we wpływie na cykl menstruacyjny kobiet. Vitex modyfikuje aktywność gruczołów podwzgórza i przysadki mózgowej, odpowiedzialnych za uwalnianie:


- hormonu folikulotropowego (FSH), który odpowiada za pobudzenie pęcherzyków jajnikowych oraz
- hormonu luteinizującego (LH), który inicjuje pęknięcie pęcherzyka i uwolnienie komórki jajowej. Współczesne badania sugerują w szczególności wpływ zioła Vitex na hamowanie wydzielania prolaktyny - hormonu, którego nadmiar jest odpowiedzialny za niepłodność, wypływa na nieregularność miesiączek, utrudnia owulację i dojrzewanie pęcherzyków jajnikowych, a także u niektórych kobiet powoduje bolesność piersi związaną z zespołem napięcia przedmiesiączkowego (PMS).

 

Badania kliniczne wykazały, że kobiety biorące 20 mg na dzień skoncentrowanego ekstraktu Vitex przez trzy cykle miesiączkowe zauważyły znaczne zmniejszenie objawów PMS, w tym drażliwość, wahania nastroju, bóle głowy i wrażliwość piersi. Inne badania dowiodły, że Vitex powinny stosować kobiety cierpiące na nieregularność cyklów, niepłodność i kobiety z podwyższonym hormonem prolaktyny.
Vitex jest niezbędny dla wspierania zdrowego układu rozrodczego kobiet. Wpływa na równowagę hormonalną u kobiet w każdym wieku.

 

VITEX EXTRACT firmy PLANETARY HERBALS

 

W produkcie Full Spectrum™ VITEX EXTRACT firmy PLANETARY HERBALS połączone zostały dwie formy czystego Vitex agnus castus :

- standaryzowany ekstrakt roślinny,
- płynny ekstrakt z całych jagód.


Połączenie standaryzowanego ekstraktu z całymi owocami jest gwarancją czynnych składników. To wyjątkowe w ziołolecznictwie mieszanie tradycyjnych ekstraktów z osiągnięciami współczesnej nauki jest znakiem towarowym firmy PLANETARY HERBALS.
Wiele firm wykorzystuje różne gatunki rośliny Vitex, których przydatność nie została potwierdzona przez współczesne badania lub tradycyjne stosowanie.

 

Oto 10 korzyści, które suplement VITEX EXTRACT przynosi dla zdrowia kobiet:


- Łagodzi zespół napięcia przedmiesiączkowego - badania wykazały, że 20 mg skoncentrowanego ekstraktu ziołowego dziennie równoważy poziom estrogenu i progesteronu podczas cyklu miesiączkowego i może łagodzić objawy PMS. Vitex reguluje wydzielanie prolaktyny u kobiet z nadmiernym poziomem tego hormonu. Nadmierny poziom prolaktyny może prowadzić do tkliwości piersi i braku owulacji. Vitex pomaga znormalizować równowagę hormonalną, a tym samym złagodzić objawy PMS.
- Wspiera płodność - 35 do 40 mg dziennie poprawia kobiecą płodność, zwłaszcza u kobiet z defektem fazy lutealnej (skrócenie drugiej połowy cyklu miesiączkowego) i wysokim poziomem prolaktyny.
W jednym z badań, 48 kobiet (w wieku od 23 do 39 lat) z rozpoznaną niepłodnością, stosowało Vitex raz dziennie przez okres ośmiu miesięcy. 7 kobiet zaszło w ciążę w czasie badania, a u 25 kobiet zauważono wzrost poziomu progesteronu - hormonu, który zwiększa szansę na ciążę. Stosowanie suplementu należy przerwać podczas zajścia w ciążę.
- Polecany dla kobiet z dysplazją piersi - badania wykazały, że Vitex agnus castus zmniejsza wrażliwość i bolesność piersi ze względu na swoją zdolność zmniejszenia podwyższonego poziomu prolaktyny.
- Łagodzi objawy trądziku i bóle premenstruacyjne - wstępne badania sugerują, że Vitex może pomóc łagodzić trądzik związany z napięciem przedmiesiączkowym trądzik, prawdopodobnie w drodze regulacji hormonalnej.
- Polecany dla kobiet cierpiących na brak miesiączki - Vitex reguluje hormony związane z menstruacją i płodnością. Podniesienie prolaktyny może być przyczyną braku miesiączki, a badania wykazuja, że Vitex zmniejsza poziom prolaktyny. Poziom prolaktyny normalizuje się u kobiet po trzech miesiącach przyjmowania Vitex. Dowiedziono również, że Vitex reguluje poziom hormonu luteinizującego i progesteronu w fazie lutealnej, których nieodpowiedni poziom również prowadzi do zaburzeń cyklu miesiączkowego, w tym do braku miesiączki.
- Pomocny w karmieniu piersią - Vitex Agnus castus jest jednym z najbardziej znanych w Europie ziół wspomagających laktację. Nie należy stosować w okresie ciąży,
- Polecany dla kobiet cierpiących na bolesne miesiączkowanie - badania kliniczne przeprowadzone w Niemczech dowiodły, że Vitex może łagodzić różne zaburzenia miesiączkowania związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego, w tym bolesne miesiączkowanie,
- Polecany dla kobiet cierpiących na endometriozę - stosowanie zioła Vitex lub zioła Vitex w połączeniu z innymi ziołami, takimi jak korzeń mniszka lekarskiego, żółtodrzew pieprzowy i serdecznik pomaga w łagodzeniu objawów endometriozy,
- Łagodzi zbyt obfite krwawienia miesiączkowe - u kobiet stosujących Vitex przez kilka miesięcy, ustąpiły zbyt obfite krwawienia. Vitex nie jest ziołem działającym szybko. W ciężkich przypadkach może być używany w sposób ciągły przez sześć do dziewięciu miesięcy.
- Wspiera ciążę i poród - Vitex jest jednym z najbardziej znanych w Europie ziół wspomagających laktację. Badanie wykazało, że może zwiększać ilość mleka produkowanego przez matkę bez wpływu na powikłania podczas ciąży. Jednak Vitex nie może być przyjmowany w trakcie ciąży.

 

Zalety produktu:

- wspiera kobiecą płodność
- łagodzi bóle miesiączkowe
- reguluje częstotliwość miesiączek
- łagodzi przebieg zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS)
- wspiera równowagę hormonalną u kobiet w każdym wieku

 

Sposób użycia:

1 tabletka dwa razy dziennie.

 

Składniki aktywne 1 tabletka
Niepokalanek pospolity (owoce) 375 mg
Niepokalanek pospolity ekstrakt (0,5%) (standaryzacja do minimum 625μg Agnuzydów) 125 mg

 

POZOSTAŁE SKŁADNIKI: fosforan diwapniowy, skrzemionkowana mikrokrystaliczna celuloza, guma celulozowa, substancje przeciwzbrylające: krzemionka, kwas stearynowy.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii: