zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

DYMATIZE Acetyl L-carnitine 90kap Zobacz większe

DYMATIZE Acetyl L-carnitine 90kap

Nowy produkt

46,20 zł

Forma: Kapsułki

 

Zawartość: 90 kapsułek

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

Tego produktu nie ma już w magazynie

Acetyl L-Carnitine jest acetylenową postacią L-karnityny. L-karnityna w tej formie jest silniejsza i skuteczniejsza od zwykłej L-karnityny. Jedną z głównych zalet L-karnityny jest utlenianie kwasów tłuszczowych. Odgrywa ważną rolę w produkcji energii metabolicznej uzyskiwanej zarówno z kwasów tłuszczowych jak i innych substratów (ciał ketonowych, pirogronianów i aminokwasów). 

 
Najbardziej biodostępna i przyswajalna forma karnityny. Skutecznie wpływa na zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Jak dowodzi większość badań, związek ten w wyraźny sposób spowalnia proces starzenia się systemu nerwowego, poprawia pamięć krótko i długoterminową, usprawnia koordynację wzrokowo-ruchową oraz zwiększa szybkość reakcji. ALC wykazuje niezwykłe właściwości pobudzające i ochronne w stosunku do komórek układu nerwowego, zapewnia prawidłowy przepływ sygnałów, utrzymuje neurony w zdrowiu i kondycji, a także spowalnia proces starzenia się mózgu. Miedzy innymi ALC oddziałuje bardzo wszechstronnie na układ dopaminergiczny - odpowiedzialny za produkcje dopaminy - neuroprzekaźnika poprawiającego nastrój i samopoczucie (ważne w stanach depresyjnych). Jak się okazało ALC w wyraźny sposób zapobiega zmianom zwyrodnieniowym w neuronach produkujących dopaminę, a także zmniejsza, postępujący wraz z wiekiem, proces niszczenia receptorów wiążących ten ważny neuroprzekaźnik. Jednocześnie zwiększa wydzielanie dopaminy przez neurony i usprawnia jej łączenie z komórkami.

Drugim ważnym kierunkiem działań ALC w systemie nerwowym jest oddziaływanie tego związku na aktywność nerwowego czynnika wzrostu NGF - który w istotny sposób wpływa na zycie i funkcjonowanie wielu neuronów. ALC jako skuteczny aktywator rozmaitych procesów fizjologicznych w tkance mózgowej wykazuje także bezpośredni wpływ na funkcjonowanie przemian energetycznych w komórkach nerwowych. Między innymi zwiększa w ich wnętrzu aktywność mitochondriów, w efekcie czego usprawnia pracę całego mózgu.

 

- odgrywa istotną rolę w mitochondrialnych przemianach energetycznych
- poprawia wydolność fizyczną, skutecznie pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej
- polepsza samopoczucie, pamięć i koncentrację
- warunkuje sprawną pracę układu nerwowego
- poprawia nastrój i łagodzi stany depresyjne
- podnosi poziom energii

 

Sposób użycia: Jedna kapsułka dziennie, najlepiej z posiłkiem.

 

Składniki aktywne 1 kapsułka
Witamina B-1 (chlorowodorek tiaminy) 2,5mg (*227%)
Acetyl L-karnityna HCl 500 mg
Metionina 25 mg

*RWS - Referencyjne Wartości Spożycia

 

SKŁADNIKI: Acetyl l-karnityna hcl; metionina; witamina B-1, otoczka kapsułki: żelatyna, substancja wypełniająca: węglan wapnia; celuloza roślinna; substancje przecizbrylające: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, krzemian magnezu; barwnik: dwutlenek tytanu.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii: