zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Boostery mózgu

Boostery mózgu to suplementy stosowane w celu zwiększenia czujności i jasności umysłu, poprawy wydajności poznawczej, zmniejszenia zmęczenia psychicznego i zwiększenia poziomu energii mózgu.
Duża grupa boosterów mózgu występuje naturalnie w żywności, roślinach i preparatach ziołowych, podczas gdy inne są substancjami farmaceutycznymi. W obu przypadkach efekty ich działania są dość podobne. Boostery mózgu składające się z komponentów roślinnych - korzeni, ziół, kory - są dostępne bez recepty w sklepach spożywczych i sklepach ze zdrową żywnością, jako suplementy diety.
 
Ale jak dokładnie działają boostery? Które obszary mózgu stymulują i w jaki sposób rośliny i zioła mogą poprawić ludzką pamięć lub koncentrację?
Sposób w jaki działają boostery mózgu jest dość skomplikowany, ale w bardzo prostych słowach można powiedzieć, że to, co robią, to zwiększenie substancji neurochemicznych w mózgu poprzez stymulację wzrostu nerwów lub zwiększenie przepływu krwi i dotlenienie. Ich niska toksyczność sprawia, że ich regularne stosowanie jest bezpieczne, zwiększają efektywność mózgu bez szkodliwego wpływu na układ nerwowy.
 
Naturalne boostery mózgu są na ogół spożywane w ich surowej postaci lub jako herbaty, ekstrakty i w formie zmielonego proszku. Najsłynniejsze naturalne, ziołowe boostery to: Ginkgo Biloba, Bacopa, Rhodiola Rosea i wiele innych. Oprócz nich występują także suplementy zawierające organiczne związki, na przykład tryptofan - składnik naturalnie występujący między innymi w pestkach dyni, poprawiający wydajność mózgu, ale obecny w jedzeniu w zbyt znikomych ilościach, aby jego wpływ na ludzki organizm był zauważalny.
 
Proponowane przez nas boostery mózgu zawierają naturalne substancje skomponowane w taki sposób, aby ich wpływ na umysł przynosił widoczne efekty: poprawę pamięci, wydajność poznawczą, redukcję stresu, efektywność uczenia się, wyższe skupienie i koncentrację, a także poprawę nastroju.

Jest 54 produktów.
na stronę
Wyświetlono 1 - 24 z 54 przedmiotow