zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

TMG Betaina Bezwodna 100g Zobacz większe

RAW TMG 100g

Nowy produkt

48,98 zł

Trimetyloglicyna (TMG, Betaina bezwodna) to organiczny związek chemiczny, który m.in:

- oczyszcza wątrobę
- wspiera trawienie i wpływa na zdrowie układu pokarmowego
- obniża wysoki poziom homocysteiny
- wspiera naturalny proces metylacji

- podnosi wydolność i wytrzymałość

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

Produkt dostępny

Trimetyloglicyna - organiczny związek chemiczny, który m.in:

- oczyszcza wątrobę
- wspiera trawienie i wpływa na zdrowie układu pokarmowego
- obniża wysoki poziom homocysteiny
- wspiera naturalny proces metylacji

- podnosi wydolność i wytrzymałość

 

Betaina bezwodna ułatwia proces metylacji. Metylacja jest naturalnym procesem biologicznym, który ma kluczowe znaczenie dla naprawy DNA, mechanizmu detoksykacji wątroby, metabolizmu lipidów i produkcji s-adenozylometioniny (SAM). Metylacja jest również ważnym etapem konwersji homocysteiny – szkodliwego aminokwasu w bardziej przyjazny aminokwas – metioninę.

 
Badania kliniczne i przedkliniczne wykazały, że suplementacja betainą bezwodną reguluje prawidłowy poziom homocysteiny i utrzymuje go w prawidłowym zakresie. Homocysteina uważana jest za czynnik ryzyka rozwoju zmian miażdżycowych, zawału mięśnia sercowego, udaru mózgu i zmian zakrzepowych.

 

Kolejnym zastosowaniem betainy jest jej użycie na trawienie. Betaina skutecznie wspomaga osoby, których żołądek nie wytwarza dostatecznej ilości kwasu solnego. Enzymy trawienne (np. papaina i bromelaina) stosowane z betainą wykazują pozytywny wpływ na trawienie.

 

Najnowszym zastosowaniem betainy jest jej użycie jako środka wspierającego efekty treningów siłowych. Arginina i betaina są nieodzowne do wytworzenia kreatyny, która odpowiada za poprawę kondycji i zwiększenie wytrzymałości organizmu.

 

Sposób użycia:

Jedna miarka (2 gramy) dziennie.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii: