zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

TREC BCAA G-FORCE 600g Zobacz większe

TREC BCAA G-Force 600g

Nowy produkt

104,63 zł

Forma: Proszek

 

Masa netto: 600g

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

Tego produktu nie ma już w magazynie

BCAA G FORCE czyli poprawa energetyki wysiłkowej i gwarancja potreningowego anabolizmu

 

Wysiłek zwiększa niebezpieczeństwo rozkładu mięśniowych BCAA

Każdy rodzaj wysiłku, szczególnie o charakterze tlenowym, zwiększa w mięśniach aktywność enzymów odpowiedzialnych za rozkład BCAA. Oczywiście ma to racjonalne fizjologiczne wytłumaczenie. Organizm w ten sposób chroni się przed deficytem energetycznym, do którego może dojść w trakcie treningu (BCAA zamienione zostają w glukozę w cyklu glukozowo – alaninowym). Niestety mechanizmy przystosowawcze ustroju, szczególnie w zakresie gospodarki aminokwasami BCAA, które wypracował sobie przez lata ewolucji, nie zawsze są zgodne z naszymi dążeniami treningowymi.


Nasilony rozkład aminokwasów BCAA w czasie wysiłku oznacza bowiem nic innego jak katabolizm. Największym ustrojowym depozytem BCAA są właśnie mięśnie. Jeżeli więc organizm będzie potrzebował BCAA do zasilenia energetycznego zaczerpnie je mięśni, które są z nich w przewadze zbudowane!. Wówczas naczelny cel, podtrzymanie wydajności energetycznej, zostaje osiągnięty ale niestety kosztem katabolizmu mięśniowego. Z tego prostego względu, niezależnie o jakim charakterze podejmujesz wysiłek, nigdy nie zapominaj o ochronie antykatabolicznej i przyjmuj trec bcaa.


Aminokwasy BCAA umożliwiają oszczędzanie glikogenu mięśniowego poprawiając energetykę wysiłków długotrwałych


Naczelnym problemem wysiłków długotrwałych, czyli tych, trwających powyżej 90 minut, są wyczerpujące się zasoby glikogenu mięśniowego. Deficyt tego zbiornika energii uniemożliwia pozyskiwanie energii z ekonomicznego źródła jakim jest jest zapasowa tkanka tłuszczowa. Doświadczenia na zawodnikach dyscyplin wytrzymałościowych udowadniają, że suplementacja aminokwasami BCAA pozwala na oszczędzenie zasobów glikogenu mięśniowego. Utrzymanie właściwego poziomu glikogenu za pomocą suplementacji aminokwasami BCAA pozwala organizmowi podołać ustrojowi trudom energetyki wysiłkowej.

 

Deficyt glutaminy może być pokrywany kosztem aminokwasów BCAA!


BCAA G-FORCE to nie tylko porcja antyakatabolicznych BCAA ale także niezbędnej glutaminy. Glutamina to najważniejszy aminokwas, który m.in. odpowiada za utrzymanie dodatniego bilansu azotowego, stanowiącego podstawę anabolizmu mięśniowego. Zapotrzebowanie na glutaminę zgłaszają wszystkie narządy, szczególnie układ odpornościowy, regenerujące się tkanki w okresie choroby, czy po intensywnym treningu.
Jeżeli w organizmie występuje wysoki poziom BCAA, któremu towarzyszy równie duże stężenie glutaminy, to stanowi wskaźnik anaboliczny ustroju. Gdy jednak występuje deficyt glutaminy, ustrój będzie rozkładał wszystkie aminokwasy, także zgromadzone w mięśniach, czy dostarczone pod postacią suplementu, aminokwasy BCAA.


Połącznie BCAA i glutaminy w produkcie BCAA G-FORCE daje gwarancje, że aminokwasy BCAA zostaną zużyte na poczet syntezy nowych włókien mięśniowych.
Sproszkowana postać BCAA G-FORCE pozwala łatwo połączyć go z potreningowym carbo lub vitargo. Węglowodany przyjmowane po wysiłku ułatwiają transport i wchłanianie aminokwasów bcaa przez mięśnie.

 

Zawartość: proszek 600g

 

Sposób użycia: Jednorazową porcję preparatu ‒ 10 g (1,5 miarki) popić 300 ml wody. W zależności od zapotrzebowania stosować 1–2 porcji dziennie. Nie zaleca się rozpuszczania produktu. W dni treningowe: I porcja 30 min. przed treningiem, II porcja bezpośrednio po treningu. W dni nietreningowe: I porcja rano po przebudzeniu, II porcja przed snem.

 

Składniki aktywne 10g*
20g**
Aminokwasy rozgałęzione 5000 mg 10000 mg
w tym L-Leucyna 3500 mg  7000 mg
w tym L-Walina 1000 mg  2000 mg
w tym L-Izoleucyna 500 mg  1000 mg
L-Glutamina 2000 mg  4000 mg

*Dzienna porcja spożycia

**Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej

 

SKŁADNIKI: Aminokwasy rozgałęzione (L-leucyna; L-walina; L-izoleucyna); maltodekstryny; L-glutamina; regulator kwasowości – kwas cytrynowy; aromaty; substancja słodząca – sukraloza; barwnik – beta karoten.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii: