zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

TREC GLUTAMINE High Speed 250g Zobacz większe

TREC Glutamine High Speed 250g

Nowy produkt

42,59 zł

Forma: Proszek

 

Masa netto: 250g

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

Tego produktu nie ma już w magazynie

Glutamina high speed, czyli królowa aminokwasów w szybko przyswajalnej postaci

 


Dlaczego l-glutamina to królowa aminokwasów?


Glutamina to chyba najbardziej zapracowany aminokwas w naszym organizmie. Pełni ona szereg ważnych funkcji, z powodu których, przy wzmożonej aktywności fizycznej należy zadbać o jej wysoką podaż. L-glutamina stanowi około 60% puli białkowej mięśni i jest głównym aminokwasem uwalnianym z nich w czasie nasilonych przemian metabolicznych wymuszanych przez intensywny wysiłek.
Glutamina należy do aminokwasów endogennych, czyli takich, które organizm potrafi samodzielnie syntetyzować. Pojawia się coraz więcej badań, które wskazują, że jest ona tylko warunkowo zbędnym aminokwasem. Okresy silnego stresu, choroby, drastycznie zwiększają zapotrzebowanie na l-glutaminę, na pokrycie której endogenna produkcja może nie być wystarczająca.


Uważasz, że nie potrzebujesz suplementacji glutaminą? Jeżeli tak, to bardzo się myślisz. Utrzymanie odpowiednio wysokiego poziomu glutaminy jest dla organizmu potrzebą pierwszego rzędu. Dzieje się tak dlatego, że l-glutaminy potrzebują wszystkie szybko dzielące się komórki naszego ciała np. układ odpornościowy, pokarmowy, regeneruje się komórki mięśniowe. Jeżeli organizm odnotuje niski poziom glutaminy będzie rozkładał wszystkie inne aminokwasy, aby przetworzyć je właśnie w glutaminę! Na nasze nieszczęście może w tym celu wykorzystywać aminokwasy pochodzące z mięśni, co stanowi wyraz działań katabolicznych! Z tego prostego względu, podstawą każdego planu suplementacji aminokwasami powinna być zawsze glutamina.


Glutamina wspiera anabolizm mięśniowy


Glutamina odpowiada za dodatni bilans azotowy. Bilans azotowy w dużym uproszczeniu określa, który kierunek przemian metabolicznych dominuje w naszym organizmie: anabolizm czy katabolizm. Wysoki poziom glutaminy jest warunkiem dodatniego bilansu azotowego, będącego świadectwem anabolizmu. L – glutamina stanowi jakby aminokwasową wypożyczalnię części zamiennych. Oznacza to, że dzięki niej ustrój może syntetyzować brakujące aminokwasy z grupy endogennych!.
Pamiętaj, mięśnie w okresie budowania masy mięśniowej to nieustanny plac budowy, na którym trwają zaawansowane prace regeneracyjne i anaboliczne. Nigdy nie wiadomo, którego aminokwasu może zabraknąć. Gdy będzie pod dostatkiem glutaminy organizm będzie w stanie wyprodukować sobie większość endogennych na jej bazie.


Glutamine High Speed to ekspresowa dostawa glutaminy


Glutamina High Speed to łatwo przyswajalna, wysoce rozdrobniona, glutamina w proszku. Dodatek maltodekstryn stanowi czynnik przyspieszający domięśniowy transport glutaminy do mięśni przed, po i w trakcie treningu, kiedy występuje najwyższe zapotrzebowanie na glutaminę. Jeżeli nie zadbasz o wysoki poziom glutaminy w porze okołotreningowej organizm będzie zmuszony do podjęcia działań katabolicznych (zabierze glutaminę z twoich mięśni!).

 

Zawartość: proszek 250g

 

Sposób użycia: Jednorazową porcję preparatu ‒ 10 g (1,5 miarki) rozpuścić w 250 ml wody używając do tego szejkera. Stosować 2 porcje dziennie. W dni treningowe: I porcja 30 min. przed treningiem, II porcja bezpośrednio po treningu. W dni nietreningowe: I porcja rano po przebudzeniu, II porcja pomiędzy posiłkami.

 

Składniki aktywne 10 g*
20 g**
L-Glutamina 6,50 g 13 g

 

*Jednorazowa porcja produktu

**Dzienna porcja produktu

 

SKŁADNIKI: L-glutamina (65,0%); maltodekstryny; regulatory kwasowości – kwas cytrynowy, kwas jabłkowy; substancje zagęszczające – guma celulozowa, guma ksantanowa; aromaty; substancja słodząca – sukraloza; barwnik dla smaku wieloowocowego – beta-karoten; barwnik dla smaku porzeczkowo-wiśniowego – azorubina.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii: