zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

OSTROVIT Supreme Pure Tauryna 300g Zobacz większe

OSTROVIT Supreme Pure Tauryna 300g

Nowy produkt

16,18 zł

Forma: Proszek

 

Masa netto: 300 gram

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

Produkt dostępny

TAURINE 300g Supreme Pure (TAURYNA)


OstroVit Taurine (Supreme Pure) to suplement zawierający wyłącznie jeden aminokwas w składzie, jakim jest L-tauryna. Idealna biodostępność i najwyższy poziom mikronizacji produktu, został opracowany przez najlepszych, dla najlepszych. Substancje wypełniające, zbrylacze czy aromaty zostały tutaj celowo pominięte. W tym wypadku mniej, znaczy więcej.

 

L-TAURYNA

 

Tauryna to organiczny związek chemiczny z grupy aminokwasów. Nie jest to jednak typowy białkowy aminokwas, gdyż istnieje pewna różnica w jego strukturze chemicznej (posiada grupę sulfonową zamiast karboksylowej). Tauryna jest niezbędnym aminokwasem u noworodków, a także  wielu innych gatunków ssaków. Osoby dorosłe są w stanie samodzielnie syntetyzować taurynę, ale prawdopodobnie na drodze ewolucji, częściowo uzależnili się od jej dostarczania z zewnątrz (egzogennie).
Tauryna znajduje się w mózgu, sercu, nerkach oraz w tkance mięśniowej. Pomimo jej niewielkiej ilości, odgrywa ona bardzo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu tych narządów. Pełni również rolę neuroprzekaźnika w mózgu, stabilizatora błon komórkowych, a także ułatwia transport jonów, takich jak potas, sód, magnez czy wapń.

 

Właściwości tauryny

 

L-Tauryna odgrywa kluczową rolę w suplementacji sportowców. Skutecznie nasila procesy regeneracyjne, prokognitywne oraz pozwala na wydajniejszą i dłuższą pracę naszych mięśni w czasie trudnych i męczących treningów.
Wykazuje poprawę przepływu krwi w naszych tętnicach oraz żyłach.
Istnieją badania wykazujące korelację pomiędzy niskim poziomiem L-tauryny w organizmie, a złym samopoczuciem czy nawet stanami depresyjnymi.
Będąc jednym z neuroprzekaźników, doskonale usprawnia pracę naszego układu nerwowego.

 

- Zmniejsza uczucie zmęczenia, co pozwala na dłuższe i efektywniejsze treningi.
- Jako agonista receptorów GABA, poprawia kondycję naszego mózgu. Lepsza koncentracja, lepsza pamięć oraz klarowne myślenie.
- Suplementacja tauryną pozwala zapobiec katabolizmowi mięśniowemu – rozpad białek mięśniowych.

 

Zawartość: proszek 300g

 

Sposób użycia: Zalecaną porcję 3 g (1/2 miarki) wymieszać w 100-150 ml wody lub soku. W dni treningowe spożywać jedną porcję dziennie 15 min przed treningiem.

 

Składniki aktywne 3 g (1 porcja)
100 g
Tauryna 3000 mg 100 g

 

 

SKŁADNIKI: Tauryna.

Produkt może zawierać soję oraz orzechy.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

20 innych produktów w tej samej kategorii: