zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Wyszukaj na blogu

Jaka witamina D najlepsza?

Opublikowano: 2018-02-13 10:07:06
Kategorie: WITAMINY I MINERAŁY

Sezon jesienno-zimowy to czas, kiedy w naszej strefie klimatycznej niezbędna jest suplementacja witaminy D. W zalewie produktów trudno jednak często wybrać ten, który będzie najlepszy i będzie najlepiej odpowiadał na nasze, indywidualne potrzeby. Oto kilka informacji o roli witaminy D w naszym organizmie i przykłady preparatów, które stać się mogą potrzebnym uzupełnieniem Twojej diety w tę ważną witaminę.

Witamina D - właściwości

Witamina D odpowiada za szereg funkcji w naszym organizmie. Jest niezbędna w budowaniu i zachowaniu odporności organizmu. Jej odpowiedni poziom jest bardzo istotny w kontekście zdrowia naszych kości oraz układu krążenia.

Witamina D - dawkowanie

Witamina D należy do witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Oznacza to, że jej zbyt duża ilość może być dla nas toksyczna. Jak zatem dawkować witaminę D? Specjaliści mówią o 400-1000 j.m. w przypadku dzieci oraz 1000-2000 j.m. w przypadku osób dorosłych. Nie należy jednak zapominać, że niektóre osoby wymagają większych dawek. Przede wszystkim chodzi o osoby, które cierpią na niedobory witaminy D, ale również np. osoby otyłe czy borykające się z niektórymi schorzeniami.

Jaką witaminę D wybrać?

Należy dostosować dawkowanie do poziomu witaminy D w surowicy, wieku, a także stanu fizjologicznego oraz stanu zdrowia. Proponujemy kilka suplementów wysokiej jakości.

Witamina D z witaminą K2

W naszym sklepie możesz zaopatrzyć się w suplementy witaminy D zawierające również witaminę K2.

Witamina D z witaminą K2 - NOW FOODS

Witamina D - duża dawka

Naszym klientom proponujemy także duże dawki witaminy D renomowanych producentów. Jeśli masz niedobory, warto pomyśleć o bezpiecznym ich wyrównaniu.

Duża dawka witaminy D  - NOW FOODS

Wegańska witamina D3

Jeśli spożywasz tylko produkty roślinne to ta propozycja będzie dla Ciebie ciekawa: suplement w 100% pochodzenia roślinnego marki Doctor's Best.

Witamina D3 dla wegan - Doctor's Best

Witamina D - bardzo duża dawka

Jeśli z jakichś przyczyn musisz przyjmować wysokie dawki witaminy D to mamy również taką propozycję - skuteczny suplement marki Healthy Origins. Pamiętaj, że niedobór D3 może być bardzo niebezpieczny.

Bardzo duża dawka witaminy D - Healthy Origins

Witamina D w kroplach

Witamina D w kroplach to bardzo wygodne rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują suplementu w postaci płynnej. Także taką propozycję przygotowaliśmy dla naszych klientów.

 Witamina D w kroplach od Nature's Answer

W ofercie mamy dużo więcej suplementów witaminy D. Znajdziesz u nas dawki od 400 j.m. aż do 10000 j.m. Wybierz preparat, który najlepiej odpowie na potrzeby Twojego organizmu. Odpowiednie dawkowanie to klucz skutecznej suplementacji. W naszym klimacie przyjmowanie wit. D to po prostu konieczność.