zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Wyszukaj na blogu

Wegańskie suplementy diety

Opublikowano: 2018-04-24 10:12:51
Kategorie: WITAMINY I MINERAŁY , ŻYWNOŚĆ

Coraz więcej osób chętnie sięga po produkty pozbawione składników odzwierzęcych. Suplementy w 100% roślinne są wybierane nie tylko przez wegan i wegetarian, ale równie często przez alergików czy klientów, którym zależy na kupnie naturalnych suplementów. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie takich preparatów? Jakie są dostępne opcje w naszym sklepie internetowym?

Składniki pochodzenia zwierzęcego w suplementach

Co sprawia, że dany produkt nie może być zaklasyfikowany jako suplement wegański czy też wegetariański? Chodzi tu o wykorzystanie pewnych składników, które mają pochodzenie odzwierzęce. Często właśnie z nich pozyskuje się substancje czynne czy też konkretne ingrediencje, które wchodzą w skład preparatu. Mogą to być dla przykładu: laktoza (cukier mleczny), pyłek pszczeli, tłuszcz rybi czy chociażby witamina D3 z lanoliny.

Znaczenie ma jednak również otoczka suplementu. Otoczka kapsułki może na przykład zawierać żelatynę wieprzową czy wołową. Fakt ten może dyskwalifikować produkt w oczach konsumenta - weganina lub alergika, który nie toleruje danego składnika.

Suplementy dla wegetarian

W większości sklepów oferta suplementów wegetariańskich jest zwykle bogatsza niż asortyment produktów wegańskich. Nawet jeśli kapsułka nie zawiera żelatyny, jej wnętrze może zawierać laktozę lub inne substancje odzwierzęce (np. miód). O ile więc taki suplement zostanie skreślony przez weganina, dla wegetarianina będzie jak najbardziej dopuszczalny.

Zestaw witamin dla wegan

Niektórzy weganie starają się wzbogacić swoją dietę suplementami multiwitaminowymi. Dla tej grupy klientów szczególnie ważna jest pewność, że produkt oraz kapsułka są faktycznie w 100% roślinne. Oto przykład wegańskiej multiwitaminy, która uzupełni dietę roślinną w składniki odżywcze.

Wegańska witamina D3

Wśród suplementów z wit. D można znaleźć witaminę D2 oraz D3. Większość specjalistów zaleca stosowanie witaminy D3 ze względu na jej lepszą dostępność. Witamina D3 jest jednak zwykle pochodzenia zwierzęcego, choć nie zawsze.

Weganie mają dwie możliwości. Mogą skorzystać z roślinnych suplementów witaminy D2 i ewentualnie nieco zwiększyć jej dawkę lub sięgnąć po wegańską witaminę D3. Roślinnym źródłem witaminy D3 są porosty, o czym nie wszyscy wiedzą. Jest to ważna informacja dla osób, które chcą wybrać witaminę D, którą charakteryzuje dobra wchłanialność, a jest jednocześnie produktem wegańskim.

Wegańskie omega 3, 6 i 9

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe możemy znaleźć w rybach, ale także w produktach roślinnych. Bogate w nie są również oleje tłoczone z nasion i orzechów. W naszym sklepie znajdziesz również produkty na ich bazie: wegańskie kwasy omega.

Wegańska witamina B12

Suplementacja witaminy B12 jest niezbędna w diecie wegańskiej, ale również wegetariańskiej. Naszym klientom proponujemy najlepiej przyswajalną postać witaminy B12, a więc metylokobalaminę.

Znalezienie wegańskich, a więc w 100% roślinnych, suplementów nie jest proste, ale w naszym sklepie nie stanowi to już problemu. Specjalnie dla klientów na diecie roślinnej przygotowaliśmy kategorię: suplementy wegańskie.

Tego typu preparaty polecamy oczywiście również osobom na diecie tradycyjnej, którym zależy na naturalnych produktach pozbawionych zbędnych dodatków.