zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Wyszukaj na blogu

Wzdęcia i gazy - jak się ich pozbyć?

Opublikowano: 2018-04-19 14:55:33
Kategorie: ZIOŁOWE

Wzdęcia i gazy to dolegliwości bardzo nieprzyjemne. Mogą być powodem dużego dyskomfortu lub nawet utrudniać codzienne funkcjonowanie. Trawienie to skomplikowany proces, więc nie ma rozwiązań uniwersalnych i skutecznych dla wszystkich. W zależności od tego, co jest powodem przykrych dolegliwości, trzeba zastosować odpowiednią dietoterapię oraz suplementację. W tym artykule przedstawimy ci rozwiązania, które okazują się być pomocne dla niektórych osób. Warto spróbować!

Ciągłe wzdęcia i gazy - możliwe powody

Wzdęcia i gazy mogą wynikać z najróżniejszych przyczyn. Może być to objaw chorobowy, dlatego zawsze warto udać się do lekarza, jeśli objawy się utrzymują.

Niekiedy wzdęcia i gazy wynikają z błędów żywieniowych. Współcześnie wiele osób je nieregularnie. Często są to za duże porcje. Spożywamy zbyt wiele produktów wysokoprzetworzonych, obfitujących w cukry i tłuszcze dodane.

Dieta na wzdęcia i gazy powinna obejmować głównie produkty lekkostrawne, odżywcze, gotowane. Warto ograniczyć lub nawet wykluczyć dania smażone, tłuste, pikantne oraz słodycze. Należy jeść regularnie i nie serwować sobie zbyt dużych porcji - szczególnie po dłuższej przerwie. Ważne jest również dokładne gryzienie. Nie powinno się jeść w pośpiechu i popijać w trakcie posiłku. 

Czasem dolegliwości ze strony układu pokarmowego pojawiają się wskutek spożywania składnika, który nam szkodzi lub którego nie tolerujemy. Warto więc przeanalizować swoją dietę. Jeśli masz problem z nietolerancją laktozy, możesz dla przykładu zacząć spożywać produkty bezlaktozowe lub suplementować enzym laktazę, odpowiadający za trawienie cukru mlecznego.

Tabletki na wzdęcia i gazy

Są osoby, które cierpią na wzdęcia i gazy po każdym posiłku. Jeśli zostały wykluczone przyczyny medyczne, warto sięgnąć po suplementy, które usprawnią trawienie. Naturalne preparaty, które znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego, mogą naprawdę zdziałać wiele w połączeniu z odpowiednią dietą. Oto kilka polecanych przez nas produktów.

Z pewnością warto sięgnąć po odpowiednie probiotyki na jelita. Różne bakterie probiotyczne charakteryzuje odmienne działanie. W przypadku wsparcia procesu trawienia i minimalizowania wzdęć i bólów brzucha często polecane są bakterie Lactobacillus acidophilus. W naszych licznych suplementach znajdziesz również te szczepy.

Kolejnym rodzajem suplementów, które mogą być pomocne są enzymy trawienne w tabletkach. Warto wybierać mieszanki enzymów wysokiej jakości, które usprawniają rozkład makroskładników podczas trawienia, ale także wpływają na ich przyswajalność. Regulują również perystaltykę, co jest szczególnie istotne w przypadku osób, które borykają się z tzw. uczuciem ciężkości w brzuchu.

W naszym e-sklepie z suplementami na dobre zadomowiły się naturalne suplementy ajurwedyjskie czy też zawierające składniki cenione w tradycyjnej medycyny chińskiej. Współczesna nauka potwierdza, że wiele produktów stosowanych przez człowieka od stuleci, może mieć potencjał terapeutyczny i wspierający. Proponujemy ci preparat z kurkuminą, naturalnie obecną w kurkumie. Sięgnij po niego, aby wesprzeć prawidłowe funkcjonowanie jelit.

Kolejnym naturalnym suplementem wartym uwagi jest z pewnością ekstrakt z pieprzu cayenne. Takie suplementy nie tylko usprawniają funkcjonowanie układu pokarmowego, ale również bardzo dobrze radzą sobie z uszkodzeniami jelit.

Wypróbuj polecane przez nas produkty, jeśli potrzebujesz naturalnego wsparcia w trawieniu.